Knihu napsal pracovník Výzkum­ného ústavu včelařs­kého v Dole Ing. Dalibor Titěra, CSc. a popisuje v ní, jak název napovídá, včelí produkty. Od medu přes vosk, pyl, mateří kašičku, propolis až po včelí jed.

To, že se med používá na bolest v krku, jsem už věděl, ale působí prý i na léčení otevřených ran. A víte, že se med nemá rozehřívat v mikrovlnné troubě, že tmavý med není zdravější než světlý… ?

Přináší recepty na vaření a pečení. Dokonce i na medovinu, může to být zajímavé, ale já si stejně raději koupím hotovou medovinu přímo ve výzkumném ústavu. Mám vyzkoušené lahodné voňavé skoři­cové sušenky (naprosto jedno­duchá přípra­va). Sbíhají se mi sliny na mramo­rově medovo-č­o­koládový dort, skotské medové palačinky, medová kuřecí stehna… (prostě na všechny recepty v knize).

Dále uvádí návod, jak ze včelího vosku vyrobit svíčky nebo krém proti akné.

Kniha ovšem není medová kuchařka nebo návod, jak zacházet se včelími produkty. Popisuje život včel, jak vznikají včelí produkty a jejich chemické složení. Obecně „pravdy“ o včelách a jejich produk­tech vyvrací, některé potvrzuje.

Vydalo nakla­da­tel­ství Brázda, počet stran 176 + 24 barevné přílohy, doporučená cena 195 Kč